Výhody masívneho nábytku

Po rokoch nadužívaniu dyhovaných a laminátových imitáciou sa do veľkej obľuby opäť vracia kvalitný masívny nábytok . Poďme si teda povedať, aké sú dôvody na jeho obľube a aké sú jeho výhody.

Najčastejším argumentom priaznivcov masívu býva “vôňa dreva”. masívne drevo samozrejme jemne vonia, pod týmto pojmom si ale predstavte celú paletu vnemov. Drevo je príjemné na dotyk, je teplé, má textúru, ktorá je prirodzená a človeku blízka. masív z tvrdého dreva (napr. duby, buky, jasene a pod.) sú navyše veľmi homogénne a zliate, netvoria triesky ani nechlupatí, ako mäkké dreviny (napr. smrek či borovica). Dotýkať sa takéhoto materiálu je samo o sebe zážitkom.

Výhody masívneho nábytku 1

Na tieto skvelé vlastnosti masívneho nábytku možno ale taktiež pozerať ako na nevýhody. Laminát má oproti masívu tú výhodu, že má bezchybný vzhľad bez hrčí a drobných nedokonalostí spôsobených rastom dreva, možno ho čistiť ľubovoľnými chemikáliami a pod. Je to vlastne spor charakter vs. umelá dokonalosť. Pokiaľ však laminát akokoľvek narušíte, všetky jeho plusy sa okamžite mení na mínusy. Laminát už nedá opraviť, odhalí sa málo odolná drevotrieska a celý kus nábytku stráca svoju hodnotu.

Poďme sa ale pozrieť na finančnú stránku veci. Určite namietnete, že takýto masív je nepochybne drahý. Áno aj nie. Obstarávacia cena je rozhodne vyššia ako u drevotriesky polepené laminátom. Trvanlivosť masívneho nábytku je na druhej strane mnohonásobne dlhšia, pri bežnom zaobchádzaní prečká celý ľudský život bez ujmy na svojej funkcii. masívny nábytok možno navyše pomerne ľahko renovovať a vrátiť mu lesk aj po rokoch užívania. Navyše ceny kvalitného masívu nemusí začínať na desaťtisícoch, ale nájdete veľmi pekné kúsky z masívneho dreva aj v tisíckach korún.

Ďalšie články

Kam ďalej?

Nakupujete vo veľkom?

Potrebujete vybaviť reštauráciu, hotelalebo kanceláriu? Urobte dopyt a my Vás kontaktujeme s veľkoobchodnú ponukou masívneho nábytku.

Poslať dopyt

Alebo napíšte priamo na e-mail: info@gregorynabytek.czalebo volajte 774 935 632.

Napíšte nám, radi Vám pomôžeme s výberom tovaru.

Táto stránka je chránená pred spamen pomocou reCAPTCHA od Spoločnosti Google.
Zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky.

Dáme Vám zľavu!

Prihláste si odber nášho newsletteru a získajte zľavu 3% na Váš nákup.