Vyhľadať
Close this search box.

Napíšte nám

Aké sú výhody masívneho nábytku?

Zariaďujete či rekonštruujete? Skvelé. Teraz sa ešte rozhodnúť, aký nábytok zvoliť. Bude z laminovaných dosiek, MDF dosiek alebo z masívu? Z uvedených troch typov je najdrahší masívny nábytok, ktorý ale ponúka najvyššiu kvalitu a mnoho zásadných výhod.

Z dlhodobejšieho hľadiska ide o lacnejší variant

Pokiaľ sa na cenu nábytku z masívu pozrieme iba jedným smerom, vidíme pomerne vyššiu obstarávaciu čiastku. Avšak to síce pravda je, ale jedná sa iba o počiatočnú investíciu. Vzhľadom k tomu, že kupujete nábytok, ktorý vydrží generácie , nebudete musieť každých päť rokov utrácať peniaze za nové kúsky.

Ekologické riešenie

Aj keď je pravda, že pri výrobe nábytku sa musí vyrúbať pomerne veľké množstvo stromov, masívne prevedenie je oveľa priateľskejšie k životnému prostrediu. Takýto nábytok je vytvorený iba z celistvého dreva a neobsahuje žiadne umelé materiály , na rozdiel od nábytku z lamino alebo MDF dosiek. Pokiaľ sa budete dobre starať o nábytok z masívu, zostane vám naveky.

Vhodné pre alergikov

Že je nábytok z masívu zdravotne nezávadný , je už pomerne staršie informácie. Avšak stále sa na tento aspekt málo myslí. Pokiaľ chcete vybudovať zdravý domov, tento typ nábytku bude ideálny. Predovšetkým nábytok do spálne , ale aj do detskej izby by mal byť z poctivého materiálu ideálne bez obsahu umelých látok.

Pokiaľ sa poškodí, povrch jednoducho opravíte

Medzi ďalšie veľké výhody patrí jednoduchá oprava. Ak sa vám omylom stane, že na nábytku vytvoríte ryhy, dialíky, škvrny a tak ďalej, stačí, keď povrch olejovaného dreva obrúsite a nanesiete špeciálny olej s voskom . Nábytok je možné samozrejme nalakovať, ak ste zakúpili lakovaný kúsok. Následné staranie sa o nábytok je pomerne jednoduché. Postačí vám suchá prachovka či ľahko vlhká jemná handrička.

Prírodný vzhľad a vôňa

Masívne drevo samozrejme jemne vonia, pod týmto pojmom si ale predstavte celú paletu vnemov. Drevo je príjemné na dotyk, je teplé, má textúru , ktorá je prirodzená a človeku blízka. Masív z tvrdého dreva (napr. dub, buk, jaseň a pod.) je navyše veľmi homogénny a spekaný, netvorí triesky ani nechlpatí ako mäkké dreviny (napr. smrek či borovica).

Na tieto skvelé vlastnosti masívneho nábytku možno ale tiež pozerať ako na nevýhody. Laminát má oproti masívu tú výhodu, že má bezchybný vzhľad bez hrčí a drobných nedokonalostí spôsobených rastom dreva. Je možné ho taktiež čistiť ľubovoľnými chemikáliami a pod. Je to vlastne spor charakter vs. umelá dokonalosť. Pokiaľ však laminát akokoľvek narušíte, všetky jeho plusy sa okamžite mení na mínusy. Laminát už nedá opraviť, odhalí sa málo odolná drevotrieska a celý kus nábytku stráca svoju hodnotu.

Dizajn, ktorý nikdy neupadá

Nábytok z masívu bol a vždy bude veľmi žiadaný . Je natoľko populárny, že sa dokonca vyrába nábytok z lepenky v dizajne dreva. Preto odporúčame vyberať nadčasové masívne kúsky , ktoré sa stanú dominantou vašej miestnosti. Navyše ho môžete dokonale kombinovať s rôznymi dekoráciami. Raz to môžu byť kovové vázičky a iné dekorácie, inokedy zase, pokiaľ prahnete po zmene, sklenené prvky a tak ďalej.

Každý kus je originálny

Každý strom sa líši svojou štruktúrou a drobnými nedokonalosťami, ako sú malé súčky. Preto je každý kus jedinečný . Môžete si byť istí, že nenájdete dve identicky rovnaké stoličky, postele, stoly alebo akýkoľvek iné kusy z masívu.

Ďalšie články

Kam ďalej?

Nakupujete vo veľkom?

Potrebujete vybaviť reštauráciu, hotelalebo kanceláriu? Urobte dopyt a my Vás kontaktujeme s veľkoobchodnú ponukou masívneho nábytku.

Poslať dopyt

Alebo napíšte priamo na e-mail: info@gregorynabytek.czalebo volajte 774 935 632.Napíšte nám, radi Vám pomôžeme s výberom tovaru.Táto stránka je chránená pred spamen pomocou reCAPTCHA od Spoločnosti Google.
Zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky.

Dáme Vám zľavu!

Prihláste si odber nášho newsletteru a získajte zľavu 3% na Váš nákup.